Aktualności

1.10.2014

Szanowni Państwo! Dziękujemy za aktywne uczestnictwo w spotkaniach konsultacyjnych. W dniu wczorajszych zakończyliśmy ostatnie z nich. Życzymy owocnej pracy!

5.06.2014

Pierwsze spotkania już za nami.Poniżej relacja p. Indiry Lachowicz:

Drodzy SORE!

Pomysł na wsparcie Was w trudnej roli, jaką odgrywacie realizujemy między innymi organizując spotkania regionalne. Zapraszamy Was blisko miejsca pracy, aby ułatwić i umożliwić udział wszystkim aktywnym SORE. Głównym celem tych spotkań jest stworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń i pomysłów na wypełnianie zadań związanych ze wsparciem szkół, a także pogłębianie wiedzy i umiejętności. Do realizacji tych celów wykorzystujemy ciekawe metody pracy grupowej i wykłady ekspertów.

Odbyły się już 4 spotkania pilotażowe (Kraków, Wrocław, Poznań, Łódź). Badania ewaluacyjne po każdym z nich pokazały jak potrzebne i użyteczne w praktyce jest zaproponowane wsparcie.

Na wszystkich spotkaniach w anonimowych ankietach uczestnicy podkreślali bardzo dobrą atmosferę spotkań oraz przydatność tematyki w pracy SORE. W wywiadach dodawali jeszcze dobrą organizację i ciekawe, nowe metody pracy moderatorów spotkań (open space). Wskazywali na najciekawsze prezentacje dobrych praktyk min. Agnieszki Szatkowskiej na temat sposobu poprowadzenia i rady pedagogicznej (prezentację dołączamy do wglądu). Podkreślano w kilku wypowiedziach możliwość zapoznania się ze sposobami prowadzenia dokumentacji i podsumowania pracy. W ramach pogłębiania wiedzy zaprezentowane były na wszystkich 4 spotkaniach zagadnienia związane z coachingiem. Badani po wykładach potwierdzali ważność tej tematyki i konieczność kontynuowania praktycznych ćwiczeń.

Na wszystkich spotkaniach wypracowywano bardzo konkretne rozwiązania. Między innymi w Krakowie uczestnicy wypracowali zasady współpracy pomiędzy SORE a ekspertami-kontrakt zawierany przed przystąpieniem do współpracy.

Chcemy podzielić się nie tylko wynikami ewaluacji tych spotkań, ale także już wypracowanymi materiami i przykładami dobrych praktyk, dlatego zamieszczamy w załącznikach prezentacje i plakaty z open space. Fantastyczną atmosferę spotkań pokazujemy na zamieszczonych zdjęciach. W czerwcu kontynuujemy spotkania w kolejnych regionach (Katowice, Kielce, Lublin, Warszawa, Gdańsk, Białystok, Rzeszów, Opole, Gorzów Wielkopolski, Olsztyn, Szczecin). Mamy nadzieję, że i w tych miejscach spotkają się profesjonaliści od wspomagania by porozmawiać o swoich doświadczeniach, dowiedzieć się więcej o coachingu, obejrzeć sposób prowadzenia dokumentacji u innych, podzielić się własnymi doświadczeniami i świętować sukcesy.

Do zobaczenia wkrótce!

Indira Lachowicz – ekspert merytoryczny

Załączamy prezentację Pani Agnieszki Szatkowskiej do pobrania [POBIERZ]

Poniżej przedstawiamy zdjęcia ze spotkań w Poznaniu i Krakowie - dziękujemy za zaangażowanie!

3.04.2014

Uprzejmie informujemy, iż nabór na kurs e-learningowy został zakończony.

1.04.2014

Uruchomiliśmy zapisy na spotkania i kurs e-learning poprzez formularz elektroniczny formularz online. Zapraszamy do rejestracji.

17.03.2014

Szanowni Państwo, w dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy rekrutację na spotkania konsultacyjne oraz kurs e-learning. Serdecznie zapraszamy!

Weź udział w bezpłatnych szkoleniach

Zapisz się już dziś